субота, 18 листопада 2017 р.

"Золотий перетин" у фотографії


     Поняття “золотого перетину” має довгу історію. Саму назву “золотий перетин” вигадав знаменитий Леонардо да Вінчі й так вона увійшла в історію. Це правило використовували практично у всіх знаменитих формах мистецтва – архітектурі, скульптурі, живописі. Наприклад, ним користувалися будівничі пірамід у Давньому Єгипті, архітектори славнозвісного собору Паризької Богоматері у Парижі, та навіть сам Леонардо да Вінчі використовував його, малюючи знамениту на увесь світ Джоконду. Фотографія не стала винятком та теж взяла за одну з основ свого жанру правило “золотого перетину”.

  Як же можна побачити точки “золотого перетину” власним оком?
     

Пов’язане зображення     
  Насправді, зробити це дуже просто. Якщо ви розділите у своїй уяві кадр двома вертикальними та двома горизонтальними лініями на дев’ять рівних квадратів і розмістите основний об’єкт вашого фото на одному із перетинів цих ліній, то можна вважати, що ви використали у своїй фотографії правило «золотого перетину».
Тобто, розмістивши об’єкти вашої фотографії

 на одній із чотирьох точок, які утворяться внаслідок перетину ліній, ви отримаєте найбільш вдалу, з точки зору правил, композицію.
  Переважно початківці чи аматори розміщують основний об’єкт зйомки у центрі кадру, проте саме цим допускають найбільшу помилку. Адже об’єкт, розміщений по центру, стає невиразним та плоским. І саме «золотий перетин» дозволить вам розмістити головні та другорядні об’єкти в кадрі гармонійно та врахувати усі потрібні деталі.
     
     Як використовувати “золотий перетин”?
     Якщо ви хочете спробувати застосувати це правило на власному досвіді, то зробити це досить просто. Для початку, можливо, орієнтуватися інтуїтивно у розміщенні цих точок перетину вам буде трохи важко. В цьому вам допоможе навіть ваша техніка. Для цього зробіть наступні кроки:

  • Увімкніть на екран вашого фотоапарату функцію “Сітка” і екран поділиться на дев’ять рівних частин;
  • Визначтеся, що є основним об’єктом вашого кадру та розмістіть його саме на одній із точок перетину ліній;
  • Якщо у вас декілька таких об’єктів, то постарайтеся зробити так, щоб вони максимально збігалися із точками “золотого перетину”.
     Пізніше ви зможете бачити ці точки самостійно, без використання даної функції. Після того, як ви освоїте дану функцію, можете опанувати і правило “діагонального золотого перетину”. Це правило варто використовувати тоді, коли у вас є декілька об’єктів у кадрі, на яких ви б хотіли акцентувати увагу. Отже, для цього:



  • Спочатку проведіть через кадр діагональ;
  • З протилежної вершини, проведіть уявний перпендикуляр до цієї діагоналі. У вас з’являться три трикутники, які будуть різні за розміром.
  • Посередині трикутників, що з’являться, розміщайте об’єкти, які ви хочете виділити у своєму фото. Таким чином вони виглядатимуть виграшно.
     Звичайно, “золотий перетин” – лише еталон та користуватися ним чи ні – вирішувати лише вам. Проте, якщо ви новачок, вам варто спробувати слідувати цьому правилу, щоб фотографії відповідали вимогам композиції. Адже, вважається, що фотографія таким чином виглядає більш гармонійно та врівноважено, і легше сприймається людським оком.

Джерело photography.in.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар